Перейти к содержанию
Форум химиков на XuMuK.ru

Въпроси за експозиция

Рекомендуемые сообщения

Решение задач, рефераты, курсовые! Онлайн сервис помощи учащимся. Цены в 2-3 раза ниже!

здравей наскоро развих известно замърсяване на ocd, след като работих на първата си работа по химия след дипломирането си в продължение на three месеца. имах инцидент, при който почиствах хладилник, който моят ръководител размрази, който съхраняваше nbs и 35% водороден пероксид. имаше много течност от парче лед, което се беше образувало отзад на хладилника. изсушавах водата и се притесних, че имам малко на панталоните си (носех ръкавици и лабораторно палто). споменах го на моя ръководител и той ми каза да си сменя панталоните, дори реши, че най-вероятно е просто вода. сложих панталоните в чанта и сложих чантата в раницата с лаптопа и други неща.

оттогава имах чувството, че се замърсявам на работа и го нося вкъщи. започнах да се съмнявам във всичко, което правя. ами ако лабораторното ми палто се докосне до дрехите ми и попадне върху тях. ами ако обувките ми бяха замърсени и ги нося в колата и у дома. ами ако замърся очилата си, когато паднаха на пода, когато ги докоснах с ръкавица или ги сложих в джоба на лабораторното си палто. ами когато докоснах писалка, която докоснах след боравене с химически контейнер. възможно ли е да има химикали върху себе си, ключовете или телефона си. може ли тази чанта, която сложих в чантата си, след като седях в офиса, да има химикали и да замърся всичките си неща. ако времето, когато се сблъсках с нещо с лабораторното си палто и след това отново го изчетках, след като свалих лабораторното си палто с телефона в задния джоб.

това стана толкова лошо, че напуснах работата през юни и все още чувствам, че къщата ми е замърсена. избягвам определени елементи и имам чувството, че трябва постоянно да изтривам нещата. също така мисля за времето си като студент, когато не внимавах къде поставям лпс или лабораторните си тетрадки. особено за класове като o chem и etox (използвани пестициди).

опитвам се да получа професионална помощь за безпокойството, но се чудех дали междувременно можете да ми помогнете да успокоя ума си. някои от химикалите, за които се притеснявам основно, са оловен нитрат, хлороформ, хексан, циклохексан, кобалтов нитрат, кобалтов хлорид, натриев тертафенилборат, железен хлорид хексахидрат, фенолфталеин, етилендиамин, други соли на нитратна киселина, оксалова киселина. основно се тревожа и за ефектите, които могат да имат при плодовитостта и рака

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти
  • Последние посетители   0 пользователей онлайн

• Ни одного зарегистрированного пользователя не просматривает данную страницу
  • Создать...
Яндекс.Метрика